KEDİLERİN BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

KEDİLERİN BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

         Her kedinin bakım süreci ayrı bir özen ve dikkat gerektirmektedir. Kedi gelişim süreçleri içerisinde bu duruma ayrı bir özen göstermek gerekir. Kedinizin gerekli bakım süreçlerini ele alırken özelliklerini bilerek ilerleme göstermeniz oldukça kıymetlidir. Bazı kedilerin daha çok hareket ihtiyacı varken bazı kediler daha fazla temastan hoşlanabilmektedir. Bu durumda ona uygun bir destek sürecini kurmanız oldukça kıymetli olmaktadır.

 

            Kediler genel olarak temasa karşı hassas yapıda olan canlılardır. Temastan hoşlansalar da çok sıkıştırılmak özel alanlarına girdiğinden ötürü onları rahatsız etmektedir. Kedinize yaklaştığınızda size karşı daha soğuk davranıyorsa bu sizi sevmediği anlamına gelmemektedir. Kurduğunuz bağın devamlılığı teması da getirir. Ancak genel olarak kediler köpeklere göre daha mesafeli duruşa sahip olmaktadır. Kedinizi iyi gözlemleyerek bu süreci yönetmeniz gerekir. Örneğin kediniz o an gerginse ve vücut dilinden (kabarmış bir gövde, tırnakları çıkmış patiler vs.) anlıyorsanız önce onun güvenliğini sağlamanız gerekmektedir. Bu durumlardan ötürü kendinizin özelliklerini bilerek ona bakım sunmanız oldukça iyidir. Her kedi ilgiyi sevse de bazı kediler özellikle bazı dönemlerde sık temastan hoşlanmazlar. Özellikle kızgınlık dönemlerinde karınlarından sevilmek tehlike hissini de onlara verir. Bu sebepten ötürü de kedinizin ihtiyacı olan ilgi ve sevgiyi belirli durumları göz önünde bulundurarak vermelisiniz.

küçük ila orta boy kediler, kedigiller, kedi, kedi bıyığı içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Kedi Bakımında Önemli Durumlar

            Kedi bakım süreçlerinde bir veteriner kontrolünde gerekli bakım süreçlerini yönetmek oldukça önemlidir. Bireyler kediler hakkında detaylı bilgiyi ve kedisi hakkında özellikleri veterinerden öğrenmektedirler. Bir kedinin beslenme ve bakım sistemi muayene bulguları sonucunda değerlendirilir. Hangi besinden ne kadar yemesi gerektiği, hangi aşıları uygulaması gerektiği gibi durumlar muayene süreçlerince değerlendirilir. Kedi fiyatları da kedi türleri için oldukça önemlidir. Çünkü kedi türleri kedi fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır. Kedi fiyatları kedilerin özellik ve bakım süreçlerince şekillenerek kedinin bakımına en uygun şekilde ele alınmalıdır. kedi fiyatları yılı düzenlemelerinde amaç kedilerin sağlıklı bir bakım süreci almasına katkı sunmaktır. Gerekli düzenleme ve bakım süreçleri için bizlerle iletişime geçebilir, yavru kedi bakımı ve kedi fiyatları yılı düzenlemeleri hakkında detaylı bilgi alarak kedinize en iyi bakım hizmetini sunabilirsiniz. 

            

 

 

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar