YAVRU KEDİ BAKIMI

YAVRU KEDİ BAKIMI

Kedi sahiplenmek bireylerin çokça istediği bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.  Kedi sahiplenme sürecinde bireylerin bu isteklerini uzun vadede sürdürmesi için bilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur.  Kedilerin özellikleri bakım süreci ve  ihtiyaçları için gerekli olan durum tespitlerinin yapılması önemlidir.  Kedilerin genel özelliklerini bilmek bakımı için temel olan ihtiyaç analizinde gereklidir.  Her kedinin özelliği farklı olduğu için hangi kedinin bakımını üstleniyorsanız ona uygun bir bilgilendirme süreci içerisinde olmalısınız.  Kedinin yaşı, cinsi bakımı için gerekli olan bilgileri içerir.  Bir yetişkin kedinin ve yavru kedinin bakımı farklılık gösterir.  Bu nedenle hangi kediye nasıl bakacağınız konusu  kedinin özelliğinden şekillenmektedir.  Kedi bakımı, kedi fiyatları kedi özellikleri kedi fiyatları yılı etmenleri gibi anahtar kavramlar hakkında detaylı bilgi bilmek kedi bakım süreci ve sahiplenme süreci için önemlidir. Bu konuları biraz inceleyelim. 

Kedi Bakımı ve Yavru Kedi Gelişimi

Kedi bakım süreçleri oldukça önemlidir. Özellikle henüz gelişimin ilk dönemlerinde olan yavru kedilerin gelişimi oldukça önemlidir. Yavru kedi bakımında beslenme süreçleri ve kedi aşı takvimi önemli bir konudur. Antikor gelişimini anne sütünden sağlayan yavru kediler zaman içinde bu antikorları tamamlayamayınca anne sütü dışında aşılara da ihtiyaç duyar. Hangi kedi ne zaman aşı olmalıdır sorusu da uzman veterinerlerce incelenerek cevaplandırılır. Uzmanlar kedinin yaşını özelliklerini ve türünü incelediğinde hangi aşı ve hangi bakım süreçlerine ihtiyacı olduğunu size söyleyecektir. Bu süreçte sizden beklenen verilen görevleri yerine getirerek sistematik bir şekilde bakım hizmetlerini yerine getirmenizdir. Böylece ömür boyu birlikte mutlu ve huzurlu bir bağ oluşturma sürecine katkı sağlamış olursunuz. 

Sevimli tavırları oyuncu davranışları ile dikkatinizi çeken yavru kediler, süreç boyunca sizlerle bağ kurar ve bu bağ sizi daha huzurlu ve mutlu hissettirir. Sahiplenme sürecinde ev ortamının kediye uygun bir şekilde hazırlanıyor olması önemlidir.  Burada çok önemli ve çok zor bir durum bulunmamaktadır.  Amacımız kediye özel bir alan oluşturmak ve onu da bu evin bir parçası olduğunu hissettirmektir.  Eğer yalnız bir kediyse kedinizin gün içinde kendini regüle etmesi adına oyuncakları gerekli materyalleri bulundurmanız gerekir.  Yemek ve su kabı başta olmak üzere kum kabının uygun bir şekilde kullanılması ve uygun kum seçiminin sağlanması, kedi oyuncaklarının bulunması kedilerin gün içinde kendini daha rahat hissetmesi ve özel bir alana sahip olduğunu fark etmesi adına önemlidir.

Kedi Fiyatları Düzenleme

Kedi sahiplenme süreçleri pek çok şekilde gerçekleştirilebilir.  Yavru veya yetişkin kedi sahiplenmek isteyen kişiler ücretsiz kedi sahiplendirme ile sokaklardan, direkt sahibinden yavru kediyi sahiplenebileceği gibi ilanlara başvurarak da sahiplenme işlemlerini yerine getirebilirler. Bu durumda kedi fiyatları da önem taşımaktadır. Kedi fiyatları kedilerin özellikleri, bulunma oranı ve bakım süreçlerine göre şekillenmektedir. kedi fiyatları yılı değerlendirmelerinde kedilerin bakımını üstlenecek bireylerin sahiplenmesi amaçlanmaktadır.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar