KEDİ SAHİBİNE BAĞLANIR MI?

KEDİ SAHİBİNE BAĞLANIR MI?


 

Kedi sahiplenmek günümüzde yaygın ve istenen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile sizlerin kedi bakım süreçleri hakkında bilgi sahibi olmanıza destek vermekteyiz. Kedi sahiplenmek, bakımlarına ortak olmak hem size hem de onlara çok yönden iyi gelmektedir. Kediler yapıları ve görünüşleri ile ilgi çeken canlılar arasındadır. Genetik kod farklılıkları onların kedi fiyatları açısından da ele alındığında dikkat çeken özelliklerindendir. Neden kedi sahiplenmeliyiz? sorusunu ele aldığımızda da kedilerin muhteşem özellikleri ve bu özellikleri bizlere yansıtma düzeylerini incelemiş olabilmekteyiz. Cins kedilerin özelliklerindeki bu farklılıklar gelişim süreçlerini de etkileyen etmenler arasındadır. Gelişimleri içerisinde değerlendirilen bu özellikler onların cins kedi fiyatları açısından da farklılıklarına neden olabilmektedir.

Kediler Kimleri Tehdit Olarak Algılar?

Kediler çok cana yakın ve sevimli canlılardır. Bu açılardan bakıldığında da herkesle iyi anlaşan canlılar olduğunu düşünmek doğrudur. Burada dikkat edeceğimiz nokta kedilerin kendini güvende hissetmesi durumudur. Her canlı kendini güvenli alan içinde var etmeye özen gösterir. Kedilerin kendilerini rahat hissetmesi davranış ve duygularını da etkilemektedir. Tedirgin kediler ev içerisinde zor uyumlanır ve davranış problemleri gösterirler. Bu durumlar da yemek ve tuvalet ihtiyacı gibi konularda gözlemlenmektedir. Kediler kendilerini tehdit altında hissettiklerinde yemek yemezler veya seçerler. Ek olarak tuvalet ihtiyaçlarını giderirken kurguladıkları rutinler de bozulmaktadır. Kediler kedi kumunu kullanmaktadırlar. Ancak kendilerini kaygılı hissettikleri, güvensiz ve ait olmadıklarını hissettiklerinde tuvaletini evin farklı köşelerine de yapabilmektedirler.

Eve yeni bir kedinin veya farklı bir evcil hayvanın gelmesi kediler için tehdit olarak algılanır. Kendilerine ait bir ortamı diğeri ile paylaşmak kediler için zordur. Bu nedenle öncelikle kedilerin güven kurması için zamana ihtiyacı olmaktadır. Ek olarak bakımlarındaki özeni de sürdürmeniz gerekmektedir. Her kedinin bakım süreci farklılık göstermektedir. Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerine baktığınızda da kedi bakım süreçlerindeki farklılıkların önemini görmeniz mümkündür. Cins kedi fiyatları değerlendirmeleri de bu bakımdan önemli bir yere sahip olmaktadır. Kedilerin sahiplenilmesi için barınaklar da tercih edilecek önemli merkezler arasında yer almaktadır. Bakım süreçlerinin takibini yaparken barınaktan kedi tercihlerinizi de değerlendirmeniz büyük öneme sahiptir.

Kedim Bana Yaklaşmıyor Ne Yapmalıyım?

Kedilerin özellikleri ve bakım süreçleri birbirinden farklılaşsa da benzer özelliklerinin olduğunu görmek de mümkündür. Bakım sürecinde sevgi ve güvenin olması kedi bakım süreçleri için önemlidir. Ancak her kedinin sevgi alma ve hissetme biçimleri farklıdır. Bazı kediler çok oyuncudur ve sahipleri ile sürekli vakit geçirmek istemektedirler. Ancak bazı kediler daha uysaldır ve daha az hareket ihtiyacını isterler. Kedi fiyatları da bu bağlamda farklılaşmaktadır. Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmeleri kedilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bu düzenleme sistemleri bakım ve ihtiyaç düzenlemelerine göre şekillenmektedir. 

Kedi türleri incelendiğinde en çok tercih edilen British Shorthair kedi türünü ele alırsak çok fazla sıkıştırılmaya gelmediğini söylemekte fayda var. Çok uysal ve sakin tavırlı olmalarına rağmen British Shorthair kedileri kucakta oynamayı ve sıkıştırılmayı sevmemektedir. British Shorthair neyi sever? sorusunda ilk cevap gerekli bakımı almayı ve ilgi görmeyi olmaktadır. Kediler rutinlerden hoşlanırlar. Bu rutinlerin takibi ve gerekli düzenlemelerin yapılması da süreç boyunca önem taşımaktadır. 

Kedim ile daha yakın olmak için ne yapmam gerekir? Kedimi sevdiğimi nasıl gösteririm? sorularını kedi sahipleri çokça kendine sormaktadır. Bu soruların cevaplarını incelerken önemli olan ilk adım kedinizin türünü ve ihtiyaçlarını belirlemektir. Kedinizin bakım sürecinde yanında olmak için oyun oynamaya özen göstermelisiniz. Kediler sıkıştırılmaktan hoşlanmazlar ancak oyun oynamaktan, sosyalleşmekten büyük keyif alırlar. Siz de gerekli zamanınızı ayarlayarak onların gelişim süreçlerinde destek verebilirsiniz. Cins kedi fiyatları ve gerekli kedi bakımları hakkında değerlendirmeleriniz için yazılarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar