KEDİ İLİŞKİLERİ

KEDİ İLİŞKİLERİ

Kedi türleri incelendiğinde pek çok davranış şekillerinin olduğu görülmektedir. Bu davranış şekillerinin pek çok anlamı mevcuttur. Her kedi türü farklı özellikler göstermektedir. Bu durum cins kedi fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Kedi fiyatları bu düzenleme içerisinde ele alınıp değerlendirilmektedir. Pek çok durum cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerine etki ederek şekillenmektedir.

Evcil kedilerin birbirleri ile ilişkilerinin değerlendirilmesi mümkündür. Kediler gerek mırıldanmalar, gerek sesli, görsel uyaranlar ile iletişim kurdukları görülmektedir. Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar ile kedilerin seslendirmeleri ve seslendirmelerinin anlamları değerlendirilmektedir. Kedilerin ses ile iletişiminde sesin oluşturulması, bağlamı ve duyulan ses çeşitliliği ele alınıp incelenmektedir. Kedi türleri ve gerekli ayrıntılı süreçler ile düzenlemeler sağlanmaktadır.

Kedilerin Aralarındaki İletişim

Kediler iletişim kurma konusunda istekli canlılardır. Kendi aralarında ve sahiplerine karşı iletişim kurma eğilimi göstermektedirler. Kedi bakım süreçlerinde ele alınan tüm durumlar incelendiğinde kedilerin türsel özelliklerinin bu durumda etkili olduğunu görebilirsiniz. Bazı kediler çok miyavlar ya da mırıldanırken bazıları da hareket ve temas yoluyla diğerine iletişim ağı sunarlar. Bu durum kedilerde farklı durumlarda gözlemlenebilmektedir. Kedilerdeki tür farklılıkları da kedi fiyatları açısından önemli noktaları bizlere göstermektedir. Her kedi türü farklı özellikler taşır ve bu özelliklerin ele alınıp incelenmesi sonucunda cins kedi fiyatları 2022 yılı değerlendirme süreçleri önemli noktaları bizlere göstermektedir.

Yetişkin kedilerin çıkardığı seslerden en çok bildiğimiz miyavlamaktır. Miyavlamanın farklı anlamları olabilir, farklı ses tonları ile ele alınıp incelenebilmektedir. Cesur, talep etmek için, dikkat çekmek amacıyla bu sesi çıkarması mümkün olabilmektedir. Genellikle evcil kedilerin kullandığı bir ses olmaktadır. Yetişkin kedilerde daha az görülmekle birlikte yavru kedi iletişimlerinde daha çok ön planda olmaktadır. Evcilleştirilme süreçlerinde daha çok karşımıza çıkabilmektedir. Miyavlamaya ek görebileceğiniz bir diğer ses de cıvıltıdır. Daha çok avlanma anlarında duyulan seslerdendir.

Erkek ve dişi kedilerin birbirine seslenmesi için çağırma sesleri mevcuttur. Genellikle dişi kediler tarafından bu ses çıkarılmaktadır. Erkek kedileri ararken bu sesi çıkarabilmektedirler. 

Kediler tehlike anlarında sesler çıkardığını görmek mümkündür. Kediler yaklaşan diğer köpeklere ve köpeklere karşı tısladıklarını görebilirsiniz. Sevmediği kişileri kendinden uzaklaştırmak için tıslarlar.

Kediler Arası Uyum Süreci

Kedilerin uyum süreçleri değerlendirildiğinde pek çok açıdan ele alınacak noktaları görmek mümkündür. Ev kedilerinin kendi içerisindeki uyumları, diğer kediler ile uyumlar ve kedi sahipleri ile kedilerin uyumları sağlıklı kedi etkileşimleri için dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu durumda kedilerin türleri incelenir ve hangi kedinin hangi etkileşim ağını kullandığı değerlendirilmektedir. Kedilerin davranış şekillerindeki değişmeler; genetik ve çevresel faktörlerce ele alınarak şekillenmektedir. Bu durum da cins kedi fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Kedilerin karşılıklı etkileşiminde koku bırakmak da bir tür iletişim şekli olmaktadır. Kedilerin koku bırakması ev içerisinde sorun olarak kabul edilse de aslında bu bir problem durumu değildir. Ancak hijyen konusu ele alınınca bir sorun haline gelmektedir. Diğer kedilere mesaj vermek ve evde kedi fazla, kediniz kendine ait güvenli bir alanı kurmakta zorlanıyorsa koku bırakma süreci daha fazla ilerleyebilir. Genellikle kum dışına bırakılan kokular koltuk, yer veya halı üzerine yapılır. Bu durum kedi sahipleri için zorlayıcı bir durumdur. Kediniz stresten uzak, kendini güvenli hissettiğinde bu davranışını bırakabilmektedir.

Cins kediler incelendiğinde diğer ev kedileri ile de uyumlu olmaktadırlar. Ev içerisinde birden fazla kedi var ise kedileriniz onlara süreç içerisinde uyum sağlamaya çalışmaktadır. Ancak her kedi türü birbirinden farklıdır ve uyum süreçleri de farklılık gösterecektir. Kedilerin bu süreçte sahipleri tarafından destek alması gerekmektedir. Kedi türlerindeki bu farklı davranışlar da cins kedi fiyatları  değişimlerinde etkili olabilmektedir.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar