HİÇ BÜYÜMEYEN KEDİ VAR MI?

HİÇ BÜYÜMEYEN KEDİ VAR MI?

Kedi türleri incelendiğinde pek çok cins karşımıza çıkmaktadır. Her cinsin kendine özel yapıları bulunmaktadır. Kedi türleri farklı yapılarda olabilmektedir. Bazı kediler iri iken bazıları daha küçük yapıda olabilmektedir. Bazı kediler daha uzun tüylü iken bazıları kısa tüylü hatta tüysüz olabilmektedir. Tüm bu farklılıklar kedilerin kendilerine özel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Kedi fiyatları açısından ele alındıklarında da bu durumun farklılaştığını görebiliriz. Cins kedi fiyatları incelendiğinde cins kedilerde gözlenen farklılıkların bu durumdaki etkilerini görebilirsiniz. Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerinde bu durumun etkileri fazladır.

Kedilerin cinslerinin bilinmesi onların özellikleri hakkında bilgi sahibi olmamıza katkı sağlar. Olası hastalıkların ve sorunların ele alınması ile de gerekli düzenlemeler sağlanmış olunacaktır. Kedinizin türünü belirlemek ve gerekli işlem süreçlerini düzenlemek için kedi seceresini bilmeniz önemlidir. Çoğu birey için kedi seceresi nereden alınır? önemli bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır.

Büyümeyen Kediler Nelerdir?

Kediler oldukça sevimli ve uysal canlılar olarak karşımıza çıkarlar. Farklı türde kedilerin olması bireylerin kedi sahiplenmesi için fırsatları bizlere sunmaktadır. Kedilerin gelişim süreçleri içerisinde öne çıkan durumlarının başında sağlık ve bakım süreçleri gelmektedir. Bu adımları ele aldığınızda kedinizde sağlıklı gelişim süreçlerini görmeniz mümkündür. Kediler gelişimleri boyunca boy ve kilo artışı ile süreç değerlendirmeleri sağlarlar. Ancak bazı kediler büyümeyebilir. Cins kedilerin bazıları diğerlerine göre büyümeyebilirler. Avuç içi kadar olan ve ömür boyu hiç büyümeyen türde kedilerin olduğunu da görebilirsiniz. Singapura, Devon Rex, Munchkin, Cornish Rex ve American Curl küçük olan ve büyümeyen kediler arasında yer almaktadır.

Evi için kedi sahiplenmek isteyen bireyler genellikle küçük kedi tercihlerinde bulunabilmektedirler. Küçük kediler ek olarak uysal yapıları ile diğerlerinin dikkatini çekmektedirler. Bakımı oldukça kolay olan kedilerinizin gerekli bakım süreçlerine dikkat edip, uyum sağladığınızda sizinle mutlu ve keyifli bir yaşam sürebilmektedirler. Cins kediler açısından incelendiğinde kedi fiyatları açısından da farklı değerlendirmelere rastlamak mümkündür. Cins kedi fiyatları açısından ele alındığında da bu durumların incelendiğini, kedi türlerinin cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmeleri açısından önemli olduğunu görebilmektesiniz. Kedi bakım süreçleri açısından ele alınan bu değerlendirmeler ile kedinizin gelişim takiplerini yapmanız oldukça kolay olmaktadır. Kedi bakımları adım adım ilerletildiği sürece sistemli ve sağlıklı bir şekilde ilerlemektedir. 

Çok Büyümeyen Kedi Cinsleri

Kedi türleri içerisinde küçük olanlar, büyümeyenler çok dikkat çekmektedirler. Kedi sahiplenilmesi açısından küçük kediler çok dikkat çekerken sevimli duruşları ile beğenileri de toplamaktadırlar. Enerjik ve eğlenceli yapıları ile sahiplenilme istekleri artış göstermektedir. Kedi türlerini birlikte inceleyelim;

Singapura dünyanın en küçük kedileri arasında yer alan cins türlerdendir. Yaklaşık iki kilogram olmaktadır. Ne kadar minik olsalar da koşturmayı ve eğlenmeyi çok severler. Yalnız kalmaktan bu yüzden hiç hoşlanmazlar. Sahiplerine kolayca uyum sağlayabilirler. Cins kedi fiyatları açısından değerlendirdiğinizde farklı seçenekleri görmeniz muhtemeldir.

Bir diğer küçük boyutlu kedimiz Birmanya olmaktadır. Küçük çocuklarınız ve ev içerisindeki diğer bireyler ile iyi anlaşan bu kediler oldukça zekidir ve oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Oldukça sevecen ve uysaldırlar. American Curl kedisi de Birmanya ile benzer özelliklere sahip olmaktadır. Dost canlısı, oyuncu havasındadır ve eğlenmek, keyifli zaman geçirmek için onları tercih etmeniz sizler için oldukça uygundur.

Küçük bedenli ama büyük kulaklı kedilerimizden olan Devon Rex de sosyalliği ile ağır basan, evde yalnız kalmaktan hiç hoşlanmayan kedi türlerimiz arasında yer almaktadır. Oyun oynamayı sevmelerinden ötürü ev içerisinde oyuncaklar bulundurmanız, siz yokken eğlenmesine destek olmanız önemlidir. Tüy bakımı oldukça kolaydır. Kediler fazla teması sevmese de Devon Rex sahibinin kucağında olmaktan zevk alan kedilerdendir. Cins kedi fiyatları 2022 yılı düzenlemelerinde farklı değer aralıklarında gözlemlenmektedir.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar