1 AYLIK YAVRU KEDİ NE YER?

1 AYLIK YAVRU KEDİ NE YER?

Kedi bakımı her kedi türü için farklılıkları saklamaktadır. Kedilerinizin sağlıklı gelişimi için nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden kedi türleri hakkında geniş bir bilgide olmanız çok kıymetlidir. Kediniz hangi türe sahip ise o türe özgü bakım sistemlerini düzenlemenizde oldukça fayda vardır.

Kedilerin gelişim dönemlerine göre beslenme şekilleri de değişim göstermektedir. Gelişim süreçleri açısından ele alınan durumlar incelendiğinde yavru kedi bakımının önemi kaçınılmazdır. Yaşam süreçlerine yeni adapte olmaya çalışan kedi yavrularının doğru bir şekilde beslenmesi ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu durumlara dikkat edildiğinde sağlıklı bir şekilde kedi bakımlarını yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Siz de kedi bakımı, cins kedi fiyatları ve kedi gelişim süreçlerini daha yakından takip etmek için okumaya devam edebilirsiniz;

1 Aylık Yavru Kedi Ne Yer ve Ne ile Beslenir?

Yavru kediler gelişim süreçleri içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. Sevimlilikleri ve sıcaklıkları ile dikkat çeken yavru kedilerimizin beslenmesi çok önemlidir. İlk bir ay kedilerin gelişim süreçleri için önemlidir. Kedilerin anne sütü ile beslenmesi önem arz etmektedir. Özellikle yavru kediler gelişim süreçlerinde antikor oluşturmak için anne sütüne ihtiyaç duymaktadırlar. Anne sütünün olması ile hastalıklara karşı direnç kurmaktadırlar. Anne sütü almayan kediler ileriki dönemlerde zorlayıcı durumlar ile karşılaşabilirler. Eğer anne sütü yerine başka besin takviyesi yapılması gerekiyorsa da yağ ve tuz tüketimlerine dikkat edilmesi önemlidir. En uygun olanı kedilerin bir aylık kedi yavrusu iken süt ile sağlıklı bir şekilde beslenmesidir. Eğer süt içimi sağlanamıyorsa o zaman kedi sütü tozları veya kediler için bebek muhallebisi kullanılabilmektedir. Bu durumların tespiti ve değerlendirmesi için de mutlaka veterinerinize danışmanız gerekmektedir. Hangi oranda, miktarda ne kadar beslenmesi gerektiği konusunda sizlere rehberlik edecek olan kişi veterineriniz olacaktır. 

Kedileri beslerken nelere dikkat etmemiz gerekir? sorusu önemli bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle beslenme şekillerini ve yaşlarını düşündüğünüzde küçük küçük öğünlerin verilmesi gerektiğini söylememiz gerekmektedir. Kemiklerden arınmış, kılçıklardan arınmış bir şekilde beslenme süreçlerini onlara sunmanız önemlidir. Yağ oranlarına dikkat edilerek yavru kedilere beslenme rutinleri sağlanması gerekmektedir. Hindi, dana ve tavuk etlerinden verilecekse yağ oranlarına önem verilmelidir. Ve su içimi önemli konular arasındadır. Temiz su içimini sağlarsanız gerekli beslenme süreçlerine de destek olmuş olursunuz.

1 Aylık Yavru Kedi Ne kadar Süt İçer?

Kedinizin ne kadar besleneceği, ne tüketeceği önemli bir konudur. Bu konuda söz uzman veteriner hekimlerinize düşmektedir. Kedinizin türü veya var olan hastalıkları ele alınıp incelendiğinde sağlıklı gelişim takibini yapmak da oldukça kolay olacaktır. Kedileriniz daha bir aylık iken ne kadar süt içmelidir? Yavru kediler nasıl beslenmelidir? sorusu öncelikle veterinerinizin ifadeleri ile netleşmektedir. Ancak genel değerlendirmeleri ele alırsak 100 gramlık vücut ağırlığı olan yavru kediniz varsa 30 ml süt içilebilmektedir. Bazı kediler sebze tüketimi de yapmak isteyebilirler. Mevsim yeşilliklerinden faydalanmanız mümkündür. 

Kedilerde süt tüketiminin yanında mama tüketimi de sağlanması gereken bir durumdur. Eğer kediniz sütten kesildi ise günde üç kez mama tüketimini sağlayabilirsiniz. Bunu da sekiz saatte bir yapabilmeniz veteriner onayı ile uygun olabilmektedir. Üç ya da dört haftalık kediler 5-6 gr kedi sütünü günde sekiz kez alabilmektedirler. Bu da günde üç saatte bire tekabül edebilmektedir. Kediler geliştikçe, büyüdükçe beslenme oranları da artış göstermektedir. Bu durumda uygun besinlerin tüketimi ile gelişimi de sürdürülmektedir.

Kedilerin gelişim süreçlerinde önemli yere sahip olan türleri kedi fiyatları açısından da önem arz etmektedir. Cins kedilerdeki farklılıklar cins kedi fiyatları 2022 düzenlemelerine de etki etmektedir. Cins kedi fiyatları açısından ele alındığında ekonomik sebepler başta olmak üzere pek çok durumun kedi fiyatları açısından önem arz ettiğini görebilirsiniz. Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmeleri hakkında bilgi sahibi olmak ve cins kedi fiyatları üzerinde etkili olan etmenleri incelemek için kedi türünüzü ve ihtiyaçlarını iyice analiz etmeniz gerekmektedir.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar