VETERİNER KEDİNİN YAŞINI ANLAR MI?

VETERİNER KEDİNİN YAŞINI ANLAR MI?

Kedi sahipleri kedilerinin gelişim süreçlerini değerlendirmek için pek çok yöntem üzerinde dururlar. Sıklıkla ele aldıkları bu durum arasında veteriner kontrolleri de yer almalıdır. Bireylerin kedilerinin özellikleri hakkında bilgi alması, sağlık sistemleri ile düzenlemelerin yapılması oldukça önemlidir. Kedilerin gelişim süreçlerinde ele aldıkları durumlar kedi fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır. Kedi gelişim sistemleri açısından ele alınırken kedi türleri etkilenmektedir. Kedi türleri kedi fiyatları konusuna etki etmektedir.  

Veteriner kontrolleri kedileriniz için çok kıymetlidir. Var olan sağlık yapısının incelenmesi konusunda desteğe ihtiyacı olan kedileriniz ile sistemli ilerleme kısımlarını uzman eşliğinde oluşturmanızda fayda vardır. Kedi sahiplerinin destek ve yönlendirmeleri ile süreç istenen düzeyde adım adım sunulabilmektedir.

Kedi Türleri Nelerdir?

Kedi türleri ve gelişim süreçleri kedi bakım sağlığı için çok önemlidir. Pek çok birey kedi gelişim hizmetleri hakkında bilgi alarak sağlıklı yönetim süreçlerini ortaya koymaktadırlar. Kedilerin türlerinin bilinmesi hem muayene süreçleri hem de ihtiyaçlarının karşılanması için çok önemlidir. kedi fiyatları yılı düzenlemelerinde kedi türlerinin etkisi ile gelişen kedi ihtiyaçları önemli bir yer tutmaktadır. Kedi fiyatları kedilerin özelliklerinden etkilenmektedir. 

Kedi türlerinin incelenme sürecinde pek çok noktanın ele alınması kıymetlidir. Bazı kedilerin tüy ve deri bakımı çok hassasken bazı kedilerin mizaç olarak dikkat edilecek noktaları vardır. Bazıları çok hareketli iken bazıları bu açıdan çok daha sağlıklıdır. Bu durumların incelenerek şekillenmesi kedi fiyatları yıl sistemleri için de önemli bir konu olmaktadır. 

Kedilerin Muayenede Nasıl Yaşı Belirlenir?

Kedilerin muayene süreçlerinde türlerinin ve yaşının belirlenmesi muhtemeldir. Kedi yaşı belirlemede en etkili kritik nokta dişler olmaktadır. Yavru kedilerin diş yapısını düşündüğümüzde süt dişler 2-4 hafta arasında ortaya çıkmaktadırlar. Artık kediniz 3-4 aylık olduğu vakitte ise kalıcı dişler süt dişlerin yerine konumlanır. Bir kedinin diş sistemi yaklaşık 6-7 aylık olduğunda istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. Yetişkin bir kedinin değerlendirilmesinde de gene dişlerdeki yapıların incelenmesi gerekir. Örneğin kedinin dişlerindeki lekeler veya tartarlar o kedinin yaşını bizlere gösteren işaretlerden biri olmaktadır. Tabi burada kedinizin dişlerini temizleme faktörünüz de ön planda olmaktadır. Bir diğer ele alınacak nokta cinsel olgunluk süreçleridir. 5-12 ay aralığında dişi kedilerin kızgınlık dönemlerini görmeniz muhtemeldir. Ergen kediler de koku bırakmaya çalışırlar. Ayrıca kediler yaş aldıkça tüylerini yumuşaklığında değişimler olmaktadır.

 

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar