KEDİMİ NASIL BESLEMELİYİM?

KEDİMİ NASIL BESLEMELİYİM?

Kediler sıcak ve samimi davranışları ile bizlere kendilerine çeken özel canlılardır. Sahipleri ile mutlu olmayı önemseyen kedilerimiz gelişim süreçleri içerisinde değerlendirilir ve gelişimi sağlanır. Kedilerin bakımı zor değildir, yalnızca belirli noktalara dikkat ederek gelişimini desteklemek gerekmektedir. 

Kedi bakımı pek çok bilgi ve özel bir sistemi gerektirir. Her kedinin ihtiyaçları az çok belirlenmiş olsa da özel yapılarından ötürü biricik incelenmesi gerekir. Bu konuda sizlere alanında uzman veteriner hekimler yön verecektir. Ayrıntılı bilgi için okumaya devam ediniz.

 

Kedi Sahiplenirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kedi sahiplenirken dikkat edeceğiniz birkaç önemli konu vardır. Öncelikle kediler sevimli görünümleri ve dost canlısı davranışları ile dikkatinizi çekebilir. Ancak kedi bakım süreçlerinde devamlılık esastır. Sizinle bağ kurmuş olan bu canlının gelişimini devam ettirmeniz, sorumluluğunu üstlenmeniz gerekir. Bir süre sonra bu görevi bırakmak istemek vicdani bir sorumluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebepten ötürü dikkatlice, uzunca düşünmek gerçekten sahiplenmek isteyip istemediğinizi değerlendirmek gerekmektedir.

Kendi düşüncelerinizin dışında kedi bakım süreçlerinde dikkat edeceğiniz bir diğer durum evinizi kedinize uygun bir şekilde düzenlemektir. Kediler çok ciddi bir bakımı ve düzeni istemez ancak ihtiyaçlarını karşılamanız burada önemlidir. Kedi maması, su kabı başta olmak üzere kum, oyuncaklar gibi materyallerin evde bulunması, uygun konumlara yerleştirilmesi kedi gelişim süreçleri için önemli bir konuyu oluşturmaktadır.

 

Kedilerde Beslenme Rutinleri

Kedilerin beslenme süreçleri incelendiğinde net bir bilgi vermek doğru değildir. Çünkü kedilerin beslenme rutinlerinde kedilerin yaşı, cinsi, kilosu gibi pek çok etmen önemlidir. Yavru kedi ve yetişkin bir kedinin bakımı, beslenmesi değişkenlik göstermektedir. Bu durumların incelenmesi, uzmanlar tarafından size bildirilmesi önem arz etmektedir.

Yavru kedilerin mamaları gün içinde bölünerek az az ama sık verilmelidir. Özellikle 6 aya kadar kedilerin 3-4 öğün beslenmesi gerekmektedir. Hangi türde beslenmeye ihtiyaç duydukları da türünün özelliklerine göre değişebilir. 

 

Kedi Bakımı ve Fiyatları

Aylık bir kedinin maliyeti pek çok açıdan değişmektedir. Kedinin bakım süreci türlerinden etkilenmektedir. Kedi fiyatları da kedi türleri açısından değişkenlik gösterir. Kedi fiyatları kedilerin bakımını üstlenecek kişinin değerlendirilmesi açısından önemlidir. Kedi fiyatları hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için o kedinin özelliklerini bilmek gerekir. kedi fiyatları yılı düzenlemelerinde bu durumu net bir şekilde görebilmekteyiz. 

Kedi gelişimi hakkında bilgi almak ve kedi fiyatları yılı düzenlemelerini incelemek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar