KEDILERIN PSIKOLOJIK ETKILERI

KEDILERIN PSIKOLOJIK ETKILERI

Kediler evlere konuk olarak yaşamımıza zenginlik katan canlılardır. Kedi sahiplenmek hem sorumluluk hem de eğlenceyi içinde barındırır. Evcil hayvan sahiplenmek üzerinde yapılan çalışmalar pek çok olumlu etkinin ortaya çıktığını bulgulamaktadır. Bu süreç boyunca görev ve sorumlulukların da bilincinde olmak gelişim süreçlerinde oldukça önem taşımaktadır.

Kedi sahipleri kedi sahiplenme sürecinde pek çok soru sorarak süreç değerlendirmesini sağlayabilmektedirler. Kedi sahiplenme sürecinde bilinecekler kedi bakım süreçleri için önemli bir nmoktayı temsil etmektedir. Bu soruların doğru cevaplarını da alan uzmanlarından almalıdırlar. Her kedi farklı özellikleri taşır ve bu özellikler kedi bakım süreçlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Kedilerin özellikleri bakım süreçlerini de etkilediği için kedi fiyatları da bu bağlamda değişmektedir. Kedi fiyatları üzerinde yapılan düzenlemeler kedi türleri ve bakım süreçlerinden etkilenmektedir. 

Kedilerin Psikolojiye Etkileri Nelerdir?

Kedilerin bizlerle vakit geçirmesi, onlara bakım vermemiz kendi kişisel gelişimimiz için oldukça önemli etkilere sahiptir. Kedileri severken salgıladığımız oksitosin hormonu da kendimizi sakin bir şekilde hissetmemize katkı sağlayabilir. Kedi sahiplenmek için pek çok nedenimiz mevcuttur. Örneğin depresyonu önleme konusunda kedilerin bize yardımı çoktur. Hem birlikteliği hem de bağ kurmayı sağlayan kedi bakımı bireylerin sağlıklarının daha iyi bir noktaya gelmesine de yardımcı olmaktadır. Örneğin araştırmalar toz ve tüy alerjileri belirli bir seviyede olan kişilerin duyarlılığını arttırmak için kedi sahiplenmelerinin önemini belirtmektedirler. Küçük çocukların evcil hayvanları ile büyümesi alerjik reaksiyonları azaltan bir etkiye sahiptir. 

Kedi Sahiplerinin Özellikleri

Kedi bakım süreçlerinde kedi sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktalar mevcuttur. Kedilerin özelliklerinin farklılaşması türsel ihtiyaçlarının değişmesine ve özel bakıma neden olur. Bu bakım süreçlerinin ilerletilmesi için kedi sahiplerinin gerekli sorumluluğu alması gerekmektedir. Bu sebeple kedi sahiplerinin öncelikli özelliği sorumluluk sahibi olması olmaktadır. Ayrıca kediniz ile sosyalleşmeniz oldukça önemlidir. Kediler sosyal canlılardır ve sosyalleşmek onların gelişimi için oldukça önemlidir. Kedi sahiplerinin bu durumu önemsemesi, eğer gün içinde evde değillerse kedilerinin eğlenmesi için oyuncakları barındırması önemlidir. 

Kedi sahiplenme süreçlerinde dikkat edilecek bu noktaların düzenlenmesi ile sağlıklı bir yaşam yuvası oluşturabilirsiniz. Kedi fiyatları düzenlemesi de sahipleneceğiniz kedinin özelliklerine göre değişim göstermektedir. kedi fiyatları yılı düzenlemeleri kedi bakım süreçlerinin en iyi şekilde yapılması için düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgiler ve  kedi fiyatları yılı için düzenlemeler hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar