KEDİLERİN İLK AŞILARI NELERDİR?

KEDİLERİN İLK AŞILARI NELERDİR?

Kedilerin bakımlarının ilerletilmesinde kedilerin gelişim ve sağlık hizmetlerinin de düzenlenmesi gerekmektedir. Kedilerin ihtiyaç ve beklentilerinin incelenmesi için kedi türleri hakkında bilgi sahibi olmanız kıymetlidir. Kedi bakım ve değerlendirme işlemlerinin ilerlemesinde kedilerin türlerinin bilinmesi gerekmektedir. Kedi fiyatları açısından incelendiğinde de kedilerin bu gelişim ve ilerleme sistemlerini ilerletmelerindeki etmenler fiyatlar üzerinde de etkili olmaktadır. Kedilerin gelişim ihtiyaçlarının ele alınıp incelenmesi gerekli bakım sistemlerinin sistemli bir şekilde ele alınıp incelenmesi ile mümkün olmaktadır.

Kedilerinizin gelişim sistemlerini ilerletmeniz için gerekli değerlendirme işlemlerini yapmanız kıymetlidir. Öncelikle ele alınacak durumların bilinmesi için kedi türünüz hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız kıymetlidir.

Kedi Aşı Takvimi Nedir?

Kedi aşı takvimlerinin bilinmesi kedi bakım süreçleri için önemli olan noktaları temsil etmektedir. Kedi sahipleri olarak kedinizin ihtiyaçlarını bilmeniz çok önemlidir. Kedi fiyatları açısından ele alındığında kedilerin bakım ve ihtiyaçlarının düzenlenmesi pek çok etkiye de neden olabilmektedir. Kedi bakım sistemleri içerisinde ele alınacak durumların hepsinin takibi çok kıymetlidir. Kediler yılda kaç kez aşı olur? sorusunu ele alırsanız kedi bakım süreçleri ve ilerleme noktalarını düzenleyebiliriz. 

Kedilerin aşılarını sistemli bir şekilde yaptırmanız veterineriniz ile ortaklaşa ilerleme sağlamanız kıymetlidir. Kediler cana yakın canlılardır ve sahipleri ile keyifli vakit geçirmeyi sevmektedirler. Bu nedenlerden ötürü kedi sahibi olan sizlerin dikkat etmesi gereken basit ama adım adım ilerletilecek noktalar mevcuttur. 

Kedilerin Aşıları Sırasıyla

Kedi bakım süreçlerinde aşılar belirli bir düzen içerisinde yapılmalıdır. Bu sıranın korunması kedinin gelişim süreçleri için de kıymetli olmaktadır:

  1. 6 – 8 haftalarda genel tarama ve iç ve dış parazit aşıları yapılmaktadır. 
  2. 8 – 10 hafta aralığında genel tarama ve karma aşısı uygulanmaktadır. 
  3. 9 – 11 haftada ise genel tarama ve lösemi aşısı yapılması gerekmektedir. 
  4. 10 – 12 haftada ise genel tarama ve karma aşısı tekrarı yapılması gerekilmektedir. 
  5. 11 – 13 haftada ise genel tarama ve lösemi aşısı tekrarı uygulanmaktadır. 
  6. 12 – 14 haftada genel tarama ve kuduz aşısı vurulması gerekilmektedir. Ancak bu aşı 3 aydan küçük kedilere uygulanmamaktadır.

kedi fiyatları yılı düzenlemelerinde ele alınan durumlar bu bakım süreçlerinin de ele alınıp incelenmesinde büyük bir öneme sahiptir. kedi fiyatları de gerekli bakım hizmetleri, kedi türü ve bakım süreçleri kedi fiyatları de etkili olmaktadır.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar