EVDE KEDİ BAKIM ÖNERİLERİ

EVDE KEDİ BAKIM ÖNERİLERİ

Kedi sahiplenmek bireylerin günümüzde çok tercih ettiği bir durum olmaktadır. Çünkü kediler uysal ve cana yakın tavırları ile insanların gönlünü çelmekte ve sahiplenme isteğini de arttırmaktadır. Kedi bakım süreçleri de kedi sahiplenme durumunun değerlendirilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Çünkü bir kedi sahiplenmek sorumluluk almayı da gerektirir. Eğer bir kedi sahiplenmek istiyorsanız onun bakım süreçlerini de düzenleyerek gerekli desteği vermeniz gerekir. Çünkü sağlıklı ve mutlu bir yaşam kurabilmeniz için kedinize gerekli bakımı sunmalısınız. Bu yazımızda evde kedi bakım süreçleri hakkında bilgi vererek minik dostunuz ile aranızdaki bağı kuvvetlendirmeyi ayrıca destek olunacak noktaları belirleyerek kedinizin sağlıklı bir süreç geçirmesine destek olmayı hedeflemekteyiz. Kedi bakım süreçleri ve kedi fiyatları değerlendirmeleri için okumaya devam ediniz.

 

Kedi Sahiplenmenin Avantajları

Kedi sahiplenmenin etkileri pek çok araştırmaya konu olmuştur. Yapılan araştırmalar incelendiğinde kendi sahibi olan bireylerin stres düzeylerinin azaltılarak uyumlu yaşam becerilerini sağladığı görülmektedir. Bu durumlar dikkate alındığında gerekli destek hizmetini sunmaya gönüllü ve sorumluluk sahibi bireylerin kedi sahiplenme süreçlerini artırarak hem kedilerin yaşamlarına destek olması hem de kendi sağlığını geliştirerek ruhsal anlamda bir iyilik haline de kavuşması için gece sahiplenmesi önerilmektedir.

 

Kedi Türleri ve Bakımı

Kedi bakım süreci pek çok noktadan etkilenmektedir. Bu noktaların ilki ve en önemlisi kedinin türüdür. Kredilerdeki tür değişimleri bakım süreçlerini etkilemektedir. Bu doğrultuda ilerlediğimizde bir kediye doğru bir bakım vermek için türünü iyi bilmemiz gerekir. Kedi türü kedi fiyatları alanını da etkilemektedir. Kedi fiyatlarıhakkında yapılan değerlendirmelerde kedilerin tüm özelliklerinin ne kadar önemli olduğu görülmektedir. Çünkü kedi fiyatları yılı değerlendirmeleri ele alınacak durumlar kedilerin üstün yararı çerçevesinde düzenlenmektedir. kedi fiyatları yılı düzenlemelerinde yapılan fiyatlandırmalar hangi kedi türü olursa olsun bu kedi türünün özelliklerini kapsayarak ona sahip olacak sahibin en iyi bakım veren birey olmasını tercih etmek için değerlendirilir. Kediyi sahiplenen birey aşama aşama ev içi oryantasyon sürecini kurmaya çalışır. Öncelikle kedinizin kendine ait bir alan ihtiyacını karşılamalı, yaşamı için gerekli olan özel materyalleri yani kum kabı mama ve su kabı gibi temel ihtiyaçlar ayrıca oyuncakları onun için temin etmelisiniz. Evdeki kedi güvenliğini sağlamak gece sahibi bireyin en önemli sorumlulukları arasındadır. Balkon ve pencerelerine dikkat etmek kedinizin hava almasını ancak kendine zarar verici bir durum var ise burada koruma altına alınmasını sağlamanız gerekir.

 

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar