BRİTİSH SHORTHAİR KEDİLERİNİ SAHİPLENMEK

BRİTİSH SHORTHAİR KEDİLERİNİ SAHİPLENMEK

Kedi sahiplenmek kedi bakımını üstlenmek anlamına gelmektedir. Kedilerin sağlıklı bakım süreçlerine sahip olabilmesi için dikkat edilecek noktalar mevcuttur. Pek çok birey bu değerlendirme akışları ile gerekli bakım ve desteği sağlayabilmektedir. Kedi bakım süreçlerinde dikkat edecekleri önemli bir konu kedi türleri ve bu kedi türlerinin özellikleri olmalıdır. Cins kedi fiyatları bu açıdan oldukça önem sahibidir. Kedi bakım süreçlerinde kedilerin cinslerinin değişmesi cins kedi fiyatları konusunu oldukça etkilemektedir. Bu değerlendirme sistemlerini bilmek kedi sahiplenmek isteyen bireyler için oldukça önem taşımaktadır. Evde kedi bakımında öneriler kısmının değerlendirilerek düzenlemelerin yapılması kedi gelişim süreçleri için oldukça önemli olmaktadır. Özellikle bu yazımızda British bir kedinin bakım süreçlerine yakından bakacağız. Ayrıntılar için okumaya devam ediniz. 

 

memeli, kedi, evcil kedi, küçük ila orta boy kediler içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

British Kedi Özellikleri Nelerdir?

İngiliz kökenli bir kedi türü olan British kedileri en çok tercih edilen ve sevilen evcil hayvanlar arasında yer alır. Kısık gözleri, kısa tüyleri, kendine özel karakteristik yapısı ve uysal tavırları ile dikkatleri üzerine çeken bu kediler evlere konuk olmak için oldukça uğraş gerektirmektedir. Çünkü çok fazla tercih yüksek olduğu için bulunma oranı da azalmaktadır. Tarihçesine baktığımızda İngiltere’nin orta çağlarına kadar kökeni dayanmaktadır. Güzel görünümü ve karakteri dikkat çekerek gün geçtikçe daha da popüler olmaktadır. Vücut hatlarına baktığımızda orta büyüklükte ve dolgun bir yapıda olduğunu görebilirsiniz. Bu özellikler kedi sahiplerini tercihini etkilemektedir. Kimisi daha az tüy döken bir kediden haşlanırken kimisi için bu sorun olmayabilir. Bu durumdan ötürü öncelikle kedi sahiplenmek isteyen bireyin hangi kriterleri olduğunu varsaymak ve buna uygun bir seçim yapması için gerekli bilgiyi de elde etmesi gerekir bu artık bir sorumluluk olmalıdır. Bu durum cins kedi fiyatları konusunu da etkilemektedir. British kedi fiyatlarıincelendiğinde kedilerin bulunma oranı, bakım süreçleri, yaşı ve yetiştirilme şekli gibi durumlar british kedi fiyatlarıaçısından etkili olan yöntemler arasında yer alır.

kedi, evcil kedi, küçük ila orta boy kediler, kedigiller içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Kedi Sahiplenmenin Önemi

Bir kedi sahiplenmek bireye pek çok anlamda avantaj sağlamaktadır. Yapılan çalışmalar da incelendiğinde kedi sahiplenen bireylerin depresyon düzeyinin azaldığı ve iyi hissetme oranının da arttığı görülmektedir. Ayrıca kedi sahiplenen bir birey sorumluluk sahibi de olur ve bir canlının bakımına vermesi gereken önemin değerini de görür. Hem kendi gelişimi hem de kedinin gelişimi için süreç önemli ve hassas noktaları içermektedir.

 

 

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar