BRİTİSH LONGHAİR ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

BRİTİSH LONGHAİR ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kedi severler için kedi bakım ve sahiplenme süreçleri oldukça önemli bir konu olmaktadır. Kedilerin temel ihtiyaçları ortak olsa da türlerine özel olarak dikkat edilmesi gereken önemli noktalar da bulunmaktadır. Burada kedinin tüy yapısı, yaşı, ırk özellikleri, sağlık durumu bakım süreçlerinde etkili olan faktörler arasında yer almaktadır. Kedinizin türünün belirlenmesi ile ona özgü olarak geliştirilecek bakım süreci de başlamış olur. Bu yazıda en çok sahip olunmak istenen British kedilerinden British Longhair özellikleri incelenmektedir. Ayrıntılar için okumaya devam ediniz.

 

Kedi Sahiplenmek ve Kedi Türleri

Arkadaş canlısı ve huzurlu bir karaktere sahip olan Longhair kediler oldukça sosyaldir. Sahibi ile bağ kurduktan sonra onunla keyifli vakit geçirmeyi oldukça önemseyen bu kediler eğer evde yalnız ise ihtiyaçları da sağlandığı takdirde kendi kendine de vakit geçirebilirler. Oyun oynamayı, uyumayı ve sevilmeyi severler. Biraz hareketsiz yapısı ile de gündeme gelen özellikleri mevcuttur. Ne kadar oyun oynamayı sevseler de daha rahat ve daha yavaş hareket etme özellikleri gözlemlenen durumlar arasındadır. Sakin ve sıcak tavırları ile aynı türe mensup olan British Shorthair ile de benzer özelliklere sahiptir. Bu iki kedi türünün bulunma oranı da farklılaştıkça sahiplenme durumu daha da önemli bir konumda yer alır. Kedilere en uygun bakımı verecek ve destek olacak bireyin seçilmesi kedi fiyatları konusunu oluşturan en önemli unsurdur. Kedi fiyatlarıbelirlenirken kedinin özellikleri ve bundan sonraki bakım süreçleri dikkate alınarak bu maliyeti karşı devrilecek bireylerin değerlendirilmesi ve en iyi bakımı sunacak kişinin tercih edilmesi sağlanmalıdır. British Shorthair fiyatları da Longhair gibi benzer noktalardan etkilenmektedir. Tercihi yüksek kediler arasında yer alan British Shorthair kedileri için British Shorthair fiyatları ele alındığında aynı kriterlerin varlığını görmeniz mümkündür.

 

Kedi Sahiplenirken Önemli Noktalar

Kedi bakım süreçlerinde aşamalar oldukça basittir. Kedinin beslenmesini, barınmasını ve sağlık hizmetlerini sağlayan birey onunla bağ kurup sosyalleştikçe gelişimini daha iyi desteklemiş olur. Sistematik bir bakımın verilmesi iç mekânın kediye olabildiğince uygun olarak tasarlanması sürecinizi kolaylaştıran ve daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak sağlayan önemli kriterler arasında yer alır. KedimOlsa sitesini inceleyerek kedi bakımı ve kedi fiyat değerlendirmeleri konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar